headerphoto

WIELKANOC

Święta nad Świętami, dni smutku, dni wielkiej radości

    W tym roku uroczystości Wielkiego Tygodnia zostały wzbogacone o 48-godzinną adorację Przenajświętszego Sakramentu, która rozpoczęła się w piątek i skończyła przed rezurekcją w niedzielę. Dzień i noc parafianie czuwali przy grobie Pana Jezusa.
    Kapłan Karol wrócił także do tradycji odczytywania proroctw w Wielką Sobotę. W czasie nabożeństwa w tym dniu zbierano tacę na dokończenie budowy ogrodzenia cmentarza w Wierzbicy. Tradycyjnie dużo parafian przyszło święcić pokarmy i uczestniczyć w poświeceniu ognia i wody. Szczególnie do tych dni przygotowywał się chór parafialny, ćwicząc intensywnie nowe pieśni. Rezultaty mogliśmy usłyszeć w Wielką Niedzielę zarówno w czasie procesji rezurekcyjnej jak i jutrzni oraz Mszy św.
    Szczególnie do tych dni przygotowywał się chór parafialny ćwicząc intensywnie nowe pieśni. Rezultaty mogliśmy usłyszeć w Wielką Niedzielę zarówno w czasie procesji rezurekcyjnej, jutrzni i Mszy św.
    Przed Świętami brat Bartek Łuczak przygotował prelekcję dotyczącą liturgii Wielkiejnocy. Opowiadał o znaczeniu poszczególnych obrzędów w czasie Wielkiego Tygodnia i ich mariawickiej specyfice.