headerphoto

BAL KARNAWAŁOWY „MALUCHA MARIAWITY”

Nasze maluchy bawiły się na balu karnawałowym z okazji Dnia Babci i Dziadka
(21 stycznia 2009 r.)

    21 stycznia 2009 – Maluch mariawita świętował Dzień Babci i Dzień Dziadka, w połączeniu z balem karnawałowym. Uczestnicy – młodsi i starsi – dopisali, dopisywały im również humory.
    Dzieciaki najpierw formowały kruche ciasteczka z otrzymanego kawałka ciasta, żeby poczuły, ile pracy wymagają przygotowywane im zwykle przez babcie łakocie. Następnie przygotowywaliśmy wspólnie prezenty dla naszych bliskich – na wieczną pamiątkę dziecinne łapki odbite farbą na szklanej tafli. Nie jest łatwo pomalować sobie pędzelkiem własną dłoń, więc pomoc rodziny była niezbędna.
    Potem, przy – lekko przypalonych (za dobrze się bawiliśmy i zagapiliśmy) – ciasteczkach i innych smakołykach, wspólne zabawy przy muzyce. Dla specjalnego uhonorowania Babć i Dziadków, wybraliśmy zabawy z płyty „Co nasze babcie i dziadkowie śpiewali, kiedy byli mali”, oraz radosne piosenki „Gawędy”.
    Nieodmiennie powodzeniem cieszyły się zabawy z chustą. Tym razem naszą własną – zakupioną przez parafię za pieniądze z licytacji wykonanych przez dzieciaki ozdób świątecznych (na zajęciach mikołajkowych w grudniu).
    To prawdziwa satysfakcja, korzystać z zabawek, na które własnoręcznie się zapracowało! Organizatorzy po raz kolejny dziękują wszystkim uczestnikom za poświęcony czas, chęć zabawy i ciepłą, rodzinną atmosferę.

Zabawa z chustą Wspólne tańczenie
Robimy ciastka Własna łapa na szkle