headerphoto

WYCIECZKA MŁODZIEŻY Z DIECEZJI ŚLĄSKO-ŁÓDZKIEJ I MŁODZIEŻOWA ADORACJA PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

(24 września 2011 r.)


     „Poznałam, że wielka chwała Boża polegać będzie na wskrzeszeniu i rozpowszechnieniu czci Przenajświętszego Sakramentu, i poznałam, że pomimo przeszkód Cześć ta musi się rozpowszechnić i że ogarnie cały świat.”

św. Maria Franciszka


     24 września o godzinie 18:00 odbyła się adoracja Przenajświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież. Tematem przewodnim naszego spotkania była istota adoracji Przenajświętszego Sakramentu. Podczas nabożeństwa odkrywaliśmy wielką miłość Boga do człowieka oraz to, że Chrystus pragnie z każdym z nas zawrzeć najwspanialszą i wyjątkową przyjaźń. Ważnym momentem było przypomnienie powołania mariawitów – odprawiania nieustającej adoracji ubłagania.

     W naszej adoracji Przenajświętszego Sakramentu brała czynny udział młodzież z parafii św. Jana Chrzciciela w Dobrej, która tego samego dnia odkrywała ślady mariawityzmu na warszawskiej Starówce. Grupa pod przewodnictwem kapłana Marii Szczepana włączyła się do naszej modlitwy poprzez wspólny śpiew i odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia.

     Po skończonym nabożeństwie młodzież z obu parafii mogła zintegrować się przy wspólnym stole. Niesamowita atmosfera, przypieczętowana pieśniami młodzieżowymi przy akompaniamencie gitary, na długo pozostanie w naszej pamięci.

     Warto podkreślić, że w parafii w Dobrej w każdy czwartek o godz. 18:00 odbywa się adoracja tygodniowa, prowadzona przez młodzież.

24 września gościliśmy młodzież z Diecezji Śląsko-Łódzkiej
Zobacz szczegółową relację na stronie parafii łódzkiej.