headerphoto

MIKOŁAJKI „MALUCHA MARIAWITY”

Maluch mariawita bawił się na parafialnych Mikołajkach
(6 grudnia 2008 r.)

Mikołaje pozwoliły sobie zrobić wspólne zdjęcie     W sobotnie przedpołudnie 6 grudnia 2008 roku zaprosiliśmy dzieciaki i rodziców na warsztaty artystyczne „Prezent dla Mikołaja”. Do zajęć dołączyła również grupa starszaków (klasy 1-3). Powstały fantastyczne dekoracje świąteczne, które można było zabrać ze sobą do domu lub zostawić na świąteczny kiermasz parafialny. Kiermasz odbędzie się na wieczorze adwentowym – 8 grudnia. W przerwach pracy, małe „Mikołaje” brykały wesoło na „spadochronowej” chuście.
    Odwiedził nas też sam Święty Mikołaj, który pytając każde dziecko o imię, wręczał małe, czekoladowe upominki. Niektóre dzieciaki odważyły się nawet podarować Mikołajowi piosenkę - cała sala umilkła, zasłuchana w niesamowity występ jednej z dziewczynek.
    Jak widać na zdjęciu, Mikołajów w parafii nie brak, co dobrze rokuje na nadchodzące Święta ;-).
    Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przyniesione przysmaki i wspaniałą, prawdziwie rodzinną atmosferę w gościnie u kapłana Karola.

Kapłan Karol witał Świętego Mikołaja Dekoracje świąteczne zapełniły całą tablicę
Zaczęliśmy od prac plastycznych w kilku grupach dzieci z rodzicami Kapłan Karol i diakon Dominik dwoili się i troili
Do pracy zabrały się wszystkie Mikołaje, jakie były na sali Siostra Magda organizowała zabawy - tu szaleństwa z wielką kolorową chustą
Koty łapały myszy Starsi niż Maluchy też zabrali się do pracy
 Praca grupowa ...  Praca grupowa ...
 Praca grupowa ...  Praca grupowa ...