headerphoto

BIERZMOWANIE

(25 listopada 2007 r.)

    Dnia 25 listopada parafia warszawska przeżyła kolejną w tym roku uroczystość. W dniu tym 28 młodych parafian przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Na uroczystość przybył Biskup Naczelny, Maria Ludwik Jabłoński. Na Mszy św. zgromadzili się licznie rodzice konfirmantów, ich świadkowie, znajomi i parafianie warszawscy.
    Konfirmanci wprowadzeni do kościoła przez kapłana Łukasza zajęli miejsca w bocznej kaplicy. Podczas nabożeństwa prosili Boga o łaski i opiekę Najwyższego. Biskup Naczelny w swoim kazaniu przypomniał bierzmowanym o ich obowiązkach jako czcicieli Przenajświętszego Sakramentu. Dziękował rodzicom za wychowywanie swoich dzieci w duchu mariawickim. Prosił rodziców, aby czuwali nad dziećmi ,bo może wolą Boga będzie powołanie niektórych z nich do pracy dla Dzieła Wielkiego Miłosierdzia.
    Kościołowi potrzebni są nowi duszpasterze i dlatego wszyscy musimy się modlić o nowe powołania. Przed samym sakramentem bierzmowania konfirmanci odśpiewali pieśń do Ducha Świętego i przystąpili do sakramentu.
    Po błogosławieństwie Przenajświętszym Sakramentem wszyscy bierzmowani, ich rodzice i krewni podziękowali Biskupowi Naczelnemu za przybycie na uroczystość i udzielenie sakramentu.

Parafianka