headerphoto

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP W PŁOCKU

(15 sierpnia 2003 r.)

    Jak co roku parafianie warszawscy licznie odwiedzili Świątynię w Płocku aby uczcić dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To ogólnomariawickie święto, uroczyście obchodzone w płockiej Świątyni, zgromadziło rzeszę naszych braci i sióstr przybyłych z parafii z całej Polski.
    Nabożeństwo, tradycyjnie wielce uroczyste, sprzyjało zadumie nad własnymi uczynkami w minionym roku, podziękowaniu Bogu za Jego hojność, prośbom o miłosierdzie i wsparcie w przyszłości.
    Dzień święta jest doskonałą okazją do spotkania współwyznawców z innych parafii. Mieliśmy okazję posłuchać orkiestry ze Strykowa, „obozowych” piosenek przy akompaniamencie gitary, a także usłyszeć wspaniałe dokonanie chóru diecezji śląsko-łódzkiej w postaci płyty kompaktowej z IV Mszą św. oraz pieśniami religijnymi.
    Ponieważ pogoda dopisywała, oblegane były ogrody przy Świątyni, gdzie można było odpocząć na trawie w otoczeniu rodziny. Wszystko to jak zwykle stworzyło niepowtarzalną atmosferę 15 sierpnia w Płocku. Rozjeżdżając się, zawsze z radością myślimy: „do następnego roku”.

Biskupi (od lewej): M. Roman, M. Włodzimierz, M. Ludwik Kapłan Łukasz w trakcie procesyjnego przejścia kapłanów do klasztoru Biskup Naczelny w otoczeniu dzieci
Wierni w ogrodach Świątyni Fronton Świątyni w trakcie nabożeństwa Kapłan Franciszek i kapłan Łukasz
Młodzież śpiewająca piosenki, po lewej kapł. M. Grzegorz Orkiestra ze Strykowa